Anonymous Security Team | تیم امنیتی هکران ناشناس

این یک پیام برای مهمانان است. لازم است جهت دسترسی به تمامی تالارهای گفت و گو و استفاده از تمامی امکانات وبسایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید.

It is necessary to register and log in with your username to access all the discussion forums and use all the Forum.

اخبار بدافزارنویس استرالیایی

4ut0n0m0us

Anony User
24 Jul 2022
4
7
3
22
fuzz
Windows 10
Chrome 103.0.0.0
1659304308464.png

پلیس فدرال استرالیا یه بدافزارنویس استرالیایی بنام Jacob Wayne John Keen رو که در 15 سالگی ( الان 24 ساله هست ) متهم به نوشتن و فروش یه RAT بنام Imminent Monitor کرده.

این بدافزار امکان شنود میکروفن ، مشاهده وبکم و لاگ کردن ایمیل یا اسناد رو فراهم میکرده.

گفته میشه که Keen این ابزار رو به قیمت 35 دلار در یک انجمن هک فروخته و با فروش اون به بیش از 14500 نفر در 128 کشور جهان بین 300000 تا 400000 دلار به دست آورده. تحقیقاتی که روی این درآمد انجام دادند مشخص شده که بیشتر این مبلغ برای خرید غذا و یسری اقلام دورریختنی هزینه شده.

در بین خریداران افرادی با جرائمی مثله خشونت خانگی و مجرمان جنسی کودکان وجود داشته. پلیس فدرال استرالیا اعلام کرده 201 استرالیایی این بدافزار خریداری کردند و 44 استرالیایی قربانی این بدافزار بودند.

آقای keen در اوایل ماه ژوئیه به شش اتهام متهم شد و قرار است ماه آینده در دادگاه قضایی بریزبن حاضر شود. مادر او 42 ساله نیز به اتهام دست داشتن در عواید حاصل از جرم متهم شده .

دستگیری این زوج به سال 2017 برمیگرده و در اون پلیس فدرال استرالیا با اطلاعاتی که FBI و Palo Alto Networks در اختیارش قرار دادند عملیاتی بنام Cepheus رو نسبت به این بدافزار شروع کرده.

در سطح بین المللی ، 12 سازمان مجری قانون در سراسر اروپا ، 85 حکم تجسس صادر کردند که 434 دستگاه توقیف و 13 نفر از استفاده کنندگان این بدافزار دستگیر شدند.

در سال 2019 این بدافزار بطور کامل متوقف شد و پلیس فدرال استرالیا با دریافت شواهدی از مجریان قانون کشورهای دیگه ، keen رو دستگیر میکنه و تو سیستم خانگی کد مرتبط با این بدافزار رو پیدا میکنه.

آقای Chris Goldsmid فرمانده عملیات پلیس فدرال استرالیا در مصاحبه در این خصوص گفته که : این نوع بدافزارها بسیار شرورانه هستند زیرا می‌توانند بدون اطلاع قربانی، دسترسی مجازی به اتاق خواب یا خانه قربانی را فراهم کنند.


لطفاً، ورود یا ثبت‌نام برای مشاهده نشانی‌های محتوا!
 
بالا